Randevu Hattı: (212) 351 47 00

http://www.gogusbuyutme.com.tr/

göğüs alt kenarı kesisiGöğüs büyütme ameliyatında yaygın olarak uygulanan bir tekniktir. Göğüs alt kenarından 4-5 cm kesilir. Tercihe göre kas arkasına ya da kas önüne doğru bir boşluk oluşturularak silikon içeriye yerleştirilir. Ameliyat kesisi dikilerek kapatılır.

Artıları

 • Teknik uygulama olarak nisbeten daha kolaydır. Bu nedenle yaygın olarak uyuglanır.
 • Göğüs kası önüne veya kas arkasına kolayca ulaşılabilir. Gerek kas önüne yerleştirmek için, gerekse kas arkasına yerleştirmek için ugun bir giriş yeridir.
 • Göğüs alt kenarı kesisinden her tip silikon içeriye yerleştirilebilir.
 • Göğüs alt kenarından doğrudan ya süt bezlerinin ya da kasın arkasına ulaşılacağından süt bezlerinin meme başı ile bağlantısı etkilenmez. Bu nedenle silikon takıldıktan sonra doğum yapıldığında emzirmeye engel olmaz.
 • Meme ucu uyuşukluğu ihtimali oldukça azdır.
 • Kapsül kontraktürü probleminin oluşma ihtimali, meme ucu kenarından yapılan tekniğe göre istatistiksel olarak daha düşüktür.

Eksileri

 • Göğüs alt kenarında silik de olsa mutlaka ameliyat izi bırakır.

OP. DR. NAZMİ BAYÇIN RANDEVU HATTI: (212) 351 47 00

nazmi-baycin

ÇALIŞMA SAATLERİ:

Hafta içi 10:00-19:00

Ccumartesi 10:00-15:00

saatleri arasında arayabilirsiniz.

 

Paylaşmak güzeldir, hayat paylaştıkça güzelleşir...

2 Yorum yapıldı.

 1. Neşe

  Merhaba, ben 2006 yılında ameliyat oldum. Silikon burada tarif edildiği gibi göğsümün alt tarafından kesilerek kondu. Ameliyat izi var ama çok rahatsız etmiyor. Şimdi daha büyük silikon yaptırmayı düşünüyorum. Ameliyatımı size yaptırmak istiyorum, ama öğrenmek istediğim ikinci ameliyatın da ayrı bir izi olur mu acaba? Cevap verirseniz memnun olurum.

 2. Neşe Herbert

  Merhaba, ben 2006 senesinde silikon ameliyatı oldum, silikonlar burada anlatıldığı gibi göğsümün altından kesilerek kondu. Ameliyat izi beni rahatsız etmiyor ama, şimdi daha büyük silikon taktırmak istesem bu ameliyat ile yeni bir iz daha olur mu acaba?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir