Randevu Hattı: (212) 351 47 00

Göğüs büyütme ameliyatı teknik olarak çok sayıda seçeneği olan ameliyattır. Ameliyatı yaparken nereden kesilerek yapılacağı ve silikonun nereye yerleştirileceği başlıca seçenekleri oluşturur. Seçeneklerin çokluğu, cerrahları belli başlı birkaçını kullanmaya yöneltmiştir. Bu yüzden her cerrahın uygulamada alışkın olduğu teknik, cerrahtan cerraha değişir.

Bir doktorun sürekli olarak aynı ameliyat yöntemini uyguluyor olması, en iyisi o yöntem olduğu için değil, diğer yöntemleri uygulamaya alışkın olmadığı içindir. Ancak nedense her cerrah en iyi ameliyat tekniğinin kendi uyguladığı teknik olduğunu iddia eder, hatta uygulamaya alışık olmadığı teknikleri kötülemekten de çekinmez. Her yöntemin üstün yanları olduğu gibi handikapları da vardır. Tüm avantajları kendi üzerinde toplayan, hiçbir dezavantajı olmayan teknik yoktur. Şimdi göğüs büyütme ameliyatında uygulanan tekniklerin artılarını ve eksilerini dürüst bir şekilde inceleyelim.

Göğüs büyütme ameliyatı sırasında, silikonlar tercihe göre ya göğüs kasının alt tarafına, ya da göğüs kasının üstüne (süt bezlerinin hemen arkasına) yerleştirilir. Her iki teknik de hemen hemen eşit oranda uygulanmaktadır. Burada seçim tamamen cerrahın tercihi ve deneyimine dayanır.

kas altı - kas üstü silikon

Kas Üstü Silikon Ameliyatı

Göğüs kasının üstü, süt bezlerinin altına denk gelir. Teknik olarak uygulaması nispeten daha kolaydır. Kapsül kontraktürü probleminin çıkma ihtimali, kas altı yerleştirilenlere göre daha yüksektir. Kas altı silikon yerleşimine göre deri yüzeyine daha yakın bir konumda olduğu için dışarıdan bakıldığında da elle muayene edildiğinde de varlığı kolayca hissedilir.

Kas Altı Silikon Ameliyatı

Göğüs kası süt bezlerinin arkasında yer alır. Silikon göğüs kasının da altına yerleştirilir. Kas altı silikon yerleştirildiğinde kapsül kontraktürü probleminin görülme ihtimali oldukça azdır. Silikon hem süt bezleri hem de göğüs kası altında derin bir konumda yerleşiği için daha iyi korunur. Hem dışarıdan bakıldığında, hem de el ile muayene edildiğinde varlığını anlamak zorlaşır. Kenarlarını ayırdetmek, zor olduğu için daha doğal durur.

OP. DR. NAZMİ BAYÇIN RANDEVU HATTI: (212) 351 47 00

nazmi-baycin

ÇALIŞMA SAATLERİ:

Hafta içi 10:00-19:00

Ccumartesi 10:00-15:00

saatleri arasında arayabilirsiniz.

 

Paylaşmak güzeldir, hayat paylaştıkça güzelleşir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir