Randevu Hattı: (212) 351 47 00

göğüs ucu alt kenarı kesisiGöğüs alt kenarı tekniği gibi yaygın uygulanan yöntemlerden biridir. Meme ucunun etrafında areola adını verdiğimiz kahverengi alanın alt kenarından 4-5 cm kesilir. Alttaki süt bezlerinin içinden geçilerek, süt bezlerinin arkasında ya da göğüs kasının arkasında boşlık oluşturulur. Silikon buraya yerleştirilir. Ameliyat kesisi dikilerek kapatılır.

Artıları

 • Teknik uygulama olarak nisbeten kolaydır. Bu nedenle yaygın olarak uygulanır.
 • Göğüs kası önüne veya kas arkasına kolayca ulaşılabilir. Gerek kas önüne yerleştirmek için, gerekse kas arkasına yerleştirmek için ugun bir giriş yeridir.
 • Göğüs ucu kenarı kesisinden her çeşit silikon içeriye yerleştirilebilir.
 • Göğsünde sarkma olan bayanlarda dikleştirme işlemi de uygulanacaksa, dikleştirme esnasında meme ucu etrafı zaten kesileceği için, aynı anda silikon da buradan yerleştirilebilir.

Eksileri

 • Ameliyat sırasında süt bezlerinin içinden zorunlu olarak geçileceği için, süt bezlerinin meme başı ile bağlantılarının bir kısmı kesilir, bu durum olası bir hamilelikten sonra bir miktar süt kesilmesine yol açar.
 • Her ne kadar geçici bir problem de olsa, meme ucunda uyuşukluk oluşturabilir.
 • Meme başının çevresinde areola olarak adlandırılan kahverengi bölge çapı küçük olan bayanlar için uygun sayılmaz.
 • Göğüs ucu alt kenarında 4-5 cm uzunlukta silik de olsa mutlaka ameliyat izi bırakır.

OP. DR. NAZMİ BAYÇIN RANDEVU HATTI: (212) 351 47 00

nazmi-baycin

ÇALIŞMA SAATLERİ:

Hafta içi 10:00-19:00

Ccumartesi 10:00-15:00

saatleri arasında arayabilirsiniz.

 

Paylaşmak güzeldir, hayat paylaştıkça güzelleşir...

3 Yorum yapıldı.

 1. Jale T.

  Merhaba, ben 10 sene kadar önce silikon taktırdım. Doktor kasın altına mı yerleştirdi, üstüne mi yerleştirdi bilmiyorum ama, burada tarif edilen gibi meme ucunun kenarından kesti, iyileştikten sonra iz kaldı. Bir süre sonra göğüslerimde sertleşme başladı. Doktorum masaj yapmamı söyledi, masajlarla normale döndü. Budan 5 sene önce evlendim ve 1 sene sonra doğum yaptım. Hamilelikten sonra göğüslerim sütle dolunca meme uçlarım genişledi, genişleyince yara izi de daha belirgin hale geldi. Şu anda çok rahatsız eden görüntüsü var. Bu yara izi yok edilebilir mi acaba?

 2. meral

  Benim de göğüs ucundan yapıldı ameliyatım, 5 seneden fazla olmuştur. Benim izlerim çok belirgin değil, hiç problem yaşamadım ben. Bünyeyle alakalı olabilir belki bilemiyorum.

 3. Güler K.

  3 sene önce ameliyat oldum, doktorum silikonu meme ucundan taktı. Memelerimin şekli, büyüklüğü güzel ama ameliyat izleri çok berbat duruyor. Üstelik izler kaybolsun diye bir kerede de rötüş yaptırdım, buna rağmen halen duruyor, kesinlikle bu yöntemi tavsiye etmem.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir