Randevu Hattı: (212) 351 47 00

ideal göğüs ölçüleriHer kadının fiziki yapısı birbirinden farklı olduğu için, göğüs ölçüleri ve şekli bu farklılıktan etkileniyor. Göğüs ölçüleri ve şekli ırktan ırka da büyük farklılık gösteriyor. Ölçülerin her kadında farklı olması, aslında normal, çok da önemli olmayan bir konudur. Burada asıl önemli olan, bizi ilgilendiren göğüslerin büyüklüğünün kadının vücudu üzerinde nasıl durduğudur.

Göğüs ölçüleri birçok bayan tarafından sütyen bedeni ölçüleri ile ifade ediliyor. Sütyen bedeni ölçüsü, meme ucu hizasında sırt çevresinin cm cinsinden uzunluğudur. Küçük göğsü olup da sırt çapı geniş olan bir bayanla, büyük göğsü olup sırt çapı dar olan bir bayanın sütyen bedeni ölçüleri aynı olabilir. Göğüs büyüklüğü, cup size olarak daha doğruya yakın olarak ifade edilir. Cup size, meme ucu hizasındaki sırt çevresinin uzunluğu ile göğsün alt kenarında hizasındaki sırt çevresi arasındaki farka göre ölçeklendirilir. Bu ölçeklendirmeye göre göğüs büyüklükleri A cup, B cup, C cup şeklinde tanımlanır. Ancak çok sağlıklı bir değerlendirme sayılmaz. Minyon yapılı bayanlarda B cup normal görünebilirken, iri yapılı bayanlarda C cup bile küçük görünebilir. Bu nedenle göğüs ölçülerini tarif ederken sayılardan ve harflerden uzak durmak daha sağlıklıdır. Buna göre:

İdeal göğüs büyüklüğü ne kadar olmalı?

İdeal göğüs büyüklüğü, mutlaka vücut ölçüleri ile uyum içinde olmalıdır. Göğüsler, varlığını hissettirecek kadar dolgun olmalı, doğal görünmelidir. Hiçbir zaman vücudun taşıyamayacağı kadar büyük olmamalı, vücut hatlarından dışarıya taşmamalıdır. Vücuttan taşacak kadar büyük olduğunda doğallıktan uzak olur. Diğer taraftan her ikisi, eş şekil ve büyüklüğe sahip olmalıdır. Göğsün orta kemiğinin en üst noktası ile her iki meme ucunu birleştirdiğimizde oluşan üçgenin her bir kenarının birbirine eşit olması gerekir. Bu kriterlere uygun olanlar ideal şekil ve büyüklüğe sahiptir.

Göğüs büyütme ameliyatında hedef, bu tanımlamaya uygun, ideal ölçülerde mükemmel sonucu yakalamaktır.

OP. DR. NAZMİ BAYÇIN RANDEVU HATTI: (212) 351 47 00

nazmi-baycin

ÇALIŞMA SAATLERİ:

Hafta içi 10:00-19:00

Ccumartesi 10:00-15:00

saatleri arasında arayabilirsiniz.

 

Paylaşmak güzeldir, hayat paylaştıkça güzelleşir...

This Post Has One Comment

  1. Jale

    Merhaba ben 24 yaşındayım. Boyum 1,63, kilom 57. 2 yıl önce ameliyat oldum ve silikon taktırdım. Ameliyattan önce 70 bedendim şimdi ise 80. Aslına bakarsanız göğüslerim büyüdü ama halen daha beden ölçülerime göre küçük olduğunu düşünüyorum. Benim için ideal ölçülerin altındaymış gibi görünüyor. Tekrar ameliyat olsam daha büyük silikon takılabilir mi ve acaba o zaman daha uygun ölçülere kavuşabilir miyim? 85 bedene ulaşsam olacakmış gibi geliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir