Randevu Hattı: (212) 351 47 00

Estetik cerrahi her zaman için mükemmeli yakalamayı hedefler. Yapılan bir ameliyatın sonucunun mükemmel olarak nitelendirilebilmesi için, ameliyat yapıldığına dair hiçbir belirtinin kalmaması, doğal bir görünüm elde ederek ameliyatlı olduğunun hiçbir şekilde anlaşılmaması gerekir. Göğüs üzerinde ameliyat izi olması, göğüs estetiği üzerine gölge düşürür.
meme büyütme sonrası emzirmeİzsiz göğüs estetiği, koltukaltından girilerek yapılan tekniğin daha da geliştirilmiş haliyle ameliyat izi problemini ortadan kaldırıyor, kimse tarafından anlaşılması mümkün olmayan doğal sonuçlar ortaya çıkıyor. Risk ve komplikasyon ihtimali daha düşük olan koltukaltı tekniğinde, normalde silikonu içeri yerleştirmek için deriyi 4-5 cm kesmek yerine, özel geliştirilmiş enstrümanlar ile sadece 1,5 cm kesmek yeterli oluyor. 1,5 cm lik kesi, silikonu içeriye yerleştirebilmek için dünyada yapılabilmiş en küçük kesidir. Bundan daha küçük bir delik içinden silikonu içeriye sokabilmek mümkün olmaz.

İzsiz göğüs büyütme ameliyatı nasıl yapılıyor?

Göğüs büyütme ameliyatını 1,5 cm lik en küçük ameliyat kesisi ile gerçekleştirmenin tek avantajı ameliyat izi üzerine değildir. Diğer tekniklere göre çok daha küçük bir yer kesildiğinden dolayı ameliyat sırasında oluşan kanama da ciddi anlamda azalmaktadır. Ameliyat sırasında kanamanın az olması, 4-5 cm lik bir ameliyat yarası ile 1,5 cm lik ameliyat yarası arasında iyileşme açısından oldukça büyük bir fark oluşturuyor. Ameliyat sonrasında hissedeceğiniz ağrıyı azaltarak, iyileşme dönemini daha rahat geçirmenizi sağlıyor. Ağrı sıkıntınız olmadığı için iyileşmeniz daha hızlı oluyor, günlük hayatınıza çok daha çabuk dönebilmeniz mümkün oluyor. Meme ucunun duyusunu sağlayan sinirin etkilenme ihtimali olmadığı için meme başı uyuşukluğu riski yoktur. Ameliyat sırasında süt bezlerine dokunulmadığından dolayı hamilelikten sonra süt üretimini etkilemiyor. Bu ameliyat tekniği, gerek eşinizle olan cinsel hayatınızda, gerekse bebeğinize annelik yaparken herhangi olumsuz bir etki oluşturmuyor.

Göğüs büyütme ameliyatında uygulanan diğer tekniklerden farklı olan bu teknikte yapılan kesinin küçük olması, üstelik göğüs bölgesinin dışında olması göğüste bir ameliyat izi oluşmamasını sağlıyor. Koltukaltında kalan 1,5 cm yara izi, izsiz göğüs büyütme adına yakışırcasına 1 sene içinde kaybolup gidiyor.
göğüs ucundan akan süt

Klinik Deneyim

Dünya tıp literatürü incelendiğinde meme büyütme ameliyatında koltukaltı yoluyla silikon yerleştirme tekniğinin, diğer tekniklere göre komplikasyon risknin daha düşük olduğu, olabilen komplikasyonların nisbeten daha hafif olduğu, bu nedenle daha güvenilir bir yöntem olduğu, hasta memnuniyet yüzdesinin de daha yüksek olduğu belirtilmiştir. 10 yılı aşkın bir süre içinde 600’ün üzerinde hastada koltukaltı tekniğinin geliştirilmiş modifikasyonu uygulandı. 1 hastanın silikonları geçirdiği kaza sonucu patladı, yapılan müdahale ile patlayan silikonları çıkarıldı, yenileri takıldı. 8 hastada ilk 4 ay içinde tek taraflı kapsül konraktürü oluştu. Yoğunlaştırılmış masaj uygulaması ile cerrahi girişime gerek kalmadan problem çözüldü. 14 kişide, ancak dikkatlice bakıldığında farkedilebilen hafif asimetrik görünüm oluştu. Ne hastayı, ne de cerrahı rahatsız edecek derecede olmadığı için düzeltme ihtiyacı duyulmadı. Buna karşın 34 hastada her iki göğüs büyüklüğü baştan eşit değildi. Bu hastalara farklı büyüklükte silikon yerleştirilerek büyüklükleri eşitlenerek göğüs asimetrisi düzeltildi. 19 hasta ameliyat olduktan sonraki yıllarda hamile kaldı. 16 hasta bebeğini normal olarak emzirdi. 3 kişide bilinmeyen nedenlerden dolayı emzirme problemi gözlendi. Yandaki resimde 3 aylık bebeğini emziren hastamızın göğsünden gelen süt damlası görülüyor. Hiçbir hastada her cerrahi girişimde var olan enfeksiyon, hematom gibi risklerin hiçbiri görülmedi.

İzsiz göğüs estetiği kimler için uygun değildir?

Koltukaltı yolu ile yapılan meme büyütme ameliyatı, daha önce göğüs ameliyatı geçirmemiş, göğüsleri yeterince gelişmemiş, göğüslerinde sarkma, gevşeme, sönme gibi deformasyonu olmayan bayanlarda mükemmel sonuç verebilir. Ancak göğüslerin büyütülmesinin yanı sıra ayrıca dikleştirme ihtiyacı olan bayanlarda dikleştirme sırasında göğüs bölgesi zorunlu olarak kesileceği için silikon da buradan yerleştirilebilir. Ayrıca koltukaltından da açmanın gereği yoktur. Göğsünde belli belirsiz bir sarkma olan hastalarda, damla silikon tercih edilecekse koltukaltı tekniği tercih edilmez.

OP. DR. NAZMİ BAYÇIN RANDEVU HATTI: (212) 351 47 00

nazmi-baycin

ÇALIŞMA SAATLERİ:

Hafta içi 10:00-19:00

Ccumartesi 10:00-15:00

saatleri arasında arayabilirsiniz.

 

Paylaşmak güzeldir, hayat paylaştıkça güzelleşir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir