Randevu Hattı: (212) 351 47 00

http://www.gogusbuyutme.com.tr/

koltukaltı kesisiGöğüs büyütme ameliyatı teknikleri içinde üstünlüğü dünyaca kabul edilmiş olmasına rağmen uygulaması çok özel bir deneyim gerektirdiği için sık uygulanan bir teknik değildir. Tüm dünyada çok az sayıda cerrah bu tekniği uygulayabilimektedir. Koltukaltından silikonun içeriye girmesine yetecek kadar yaklaşık 4-5 cm kesilir. Göğsün alt bölgesine doğru ilerlenerek bir tünel oluşturulur. Silikon buradan yerleştirilir, kesilen yer dikilerek kapatılır. Koltukaltı kesisinin, koltukaltı lenf akımı üzerine herhangi zararı yoktur, zararı olmadığı bilimsel olarak ispatlanmıştır.

Artıları

  • Tünel, dokuları kesmeden birbirinden ayırarak hazırlandığı için ameliyat kanaması çok az olur.
  • Meme ucu uyuşukluğu olasılığı hemen hemen yok sayılır.
  • Ameliyat sırasında süt bezlerine hiç dokunulmaz. Bu sayede ileride hamile kalırsanız bebeğinizi rahatlıkla emzirebilirsiniz.
  • Ameliyat sonrası dönemde komplikasyon ortaya çıkma ihtimali diğer tekniklere göre daha düşük, hasta memnuniyet yüzdesi daha yüksektir.
  • Özellikle serum fizyolojik içerikli silikon kullanılacaksa sadece 1,5-2 cm kesmek yeterli olur. Ameliyat kesisi çok küçük olduğu için daha az ağrı olur, hızlı bir iyileşme ile normal hayata daha çabuk dönebilirsiniz.
  • Göğüs üzerinde hiçbir ameliyat izi olmaz.

Eksileri

  • Uygulaması çok özel deneyim gerektiren tekniktir.
  • Damla silikonları yerleştirmek için uygun bir teknik değildir. Damla silikonların alt kenarını göğsün alt kenarına denk gelecek şekilde yerleştirmek gerekir. Bu teknikte damla silikonun alt kenarının göğsün alt kenarına tam olarak denk gelip gelmediğini kontrol etmek ve bundan emin olmak zordur.
  • Koltukaltından giriş yapıldığında silikonu yerleştirmek için kas üzerinde bir boşluk oluşturmak pratik olarak daha zordur, o yüzden genelde göğüs kası arkasına silikon yerleştirilir. Bu yolla silikonu kas arkasına yerleştirmek zorunlulukmuş gibi görünse de; kas arkasına yerleştirmek, kas önüne yerleştirmekten çok daha avantajlıdır.

OP. DR. NAZMİ BAYÇIN RANDEVU HATTI: (212) 351 47 00

nazmi-baycin

ÇALIŞMA SAATLERİ:

Hafta içi 10:00-19:00

Ccumartesi 10:00-15:00

saatleri arasında arayabilirsiniz.

 

Paylaşmak güzeldir, hayat paylaştıkça güzelleşir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir